BOŞNAK DİLİ VE EDEBİYATI


 

Boşnak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Boşnak dili ve edebiyatı taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Boşnak dili ve edebiyatı Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Boşnak dili ve Edebiyatı mezunları çeşitli devlet kurumları ile özel kuruluşlarda iş bulma imkanına sahip olur. Mezunların çalıştıkları yerler genellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dış işleri Bakanlığı ve bağlı birimleri, İçişleri Bakanlığı, Diyanet Bakanlığı, TRT, özel haber ajansları, turizm şirketleri ve uluslararası ticaret firmalarıdır.
  • Boşnak Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Bosna-Hersek’in dili, edebiyatı, tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgi sahibi olan, edinmiş olduğu bu birikim ile içinde bulunduğu toplumun kültürel ögelerini harmanlayabilen, Bosna-Hersek’i ve Boşnakların yaşadığı Eski Yugoslavya’nın diğer bölgelerini tanıyan ve bu bölgeler hakkında akademik anlamda çalışmalar yürütebilecek, Boşnakçaya hakim filologlar ve genç akademisyenler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
    Boşnak Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, 2007-2008 akademik yılında Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü bünyesinde eğitim vermeye başlamıştır. Bu tarihinden günümüze Anabilim Dalımız, Türkiye’de akademik anlamda Boşnakça öğretimini üstlenmiş yegane programdır. Programımız, 1. ve 2. sınıflarda daha çok Boşnakçanın bir yabancı dil olarak öğretimine yoğunlaşırken, 3. ve 4. sınıflarda ise çeviri, tarih, edebiyat ve kültürel ögeler üzerine yoğunlaşmaktadır.

 

Program Adı
DİL
Genel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanBaşarı SıralamasıEn Büyük Puan
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Edebiyat Fakültesi/Boşnak Dili ve Edebiyatı308226.54005
Dolmadı
228,36302
225,16415
Dolmadı
Dolmadı
65.000
61.900
318.54878

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

ARNAVUT DİLİ VE EDEBİYATI TABAN PUANLARI

 

LEH DİLİ VE EDEBİYATI TABAN PUANLARI

 

YUNAN DİLİ VE EDEBİYATI TABAN PUANLARI

 

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Boşnak dili ve edebiyatı Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star