ENERJİ TESİSLERİ İŞLETMECİLİĞİ


 

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Enerji tesisleri işletmeciliği taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Enerji tesisleri işletmeciliği Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Enerji Tesisleri işletmeciliği iş imkanları bakımından zengin bir bölümdür. Kamu ve özel sektörde, mezunların çalışabileceği onlarca çalışma alanı bulunmaktadır. Bölümü bitirenlerin çalışma olanağı bulabileceği bazı kurum ve kuruluşlar aşağıda listelenmiştir:
    -T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığın ilgili kuruluşlarında çalışabilirler. -Petrol ve Gaz Rafineri İşletmelerinde görev alabilirler. -Ulusal ve Uluslararası Akaryakıt ve Gaz Dağıtım şirketleri -Ulusal ve Uluslararası Enerji şirketleri -Akaryakıt ve Gaz Dağıtım İstasyonları -Servis İstasyonları -Akaryakıt ve gaz dağıtım istasyonu olan tüm özel ve kamu sektör birimleri -Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK) -Bünyesinde akaryakıt istasyonu bulunan konaklama tesisleri -Lojistik Firmaları ve Ulaşım alanı -Özel sektörde enerji sistemleri ve teknolojileri ile ilgili tüm alanları -Petrol İşleri Genel Müdürlüğü -Elektrik İşleri Etüd İdaresi -Elektrik Üretim A.Ş -Türkiye Elektrik İletim A.Ş -Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) -Devlet Su İşleri (DSİ) -Türkiye Petrolleri Arama Ortaklığı (TPAO) -Türkiye Boru Hatları Taşıma A.Ş (BOTAŞ) -Türk Petrol Rafineleri A.Ş (TÜPRAŞ).
  • İş İmkanları

    Programdan mezun olanlar T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığın bağlı kurumlarında, Petrol ve Gaz Rafineri İşletmelerinde, Ulusal ve Uluslararası Akaryakıt ve Gaz Dağıtım şirketlerinde, Ulusal ve Uluslararası Enerji şirketlerinde, belli bir miktardan çok enerji kullanan tüm kurum ve kuruluşlarda, Akaryakıt ve Gaz Dağıtım İstasyonlarında, Servis İstasyonlarında, akaryakıt ve gaz dağıtım istasyonu olan tüm özel ve kamu sektör birimlerinde, Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumunda, bünyesinde akaryakıt istasyonu bulunan konaklama tesislerinde, Lojistik Firmaları ve Ulaşım alanında, özel sektörde enerji sistemleri ve teknolojileri ile ilgili tüm alanlar, Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Elektrik İşleri Etüd İdaresi, Elektrik Üretim A.Ş,Türkiye Elektrik İletim A.Ş, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş, Devlet Su İşleri, Türkiye Petrolleri Arama Ortaklığı, Türkiye Boru Hatları Taşıma A.Ş, Türk Petrol Rafineleri A.Ş gibi kurum ve kuruluşlarda iş bulma imkânına sahiptirler.

 

 

Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Çan Meslek Yüksekokulu/Enerji Tesisleri
İşletmeciliği
TYT1516218.65758256.57364
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ/Çan Meslek Yüksekokulu/Enerji Tesisleri
İşletmeciliği (KKTC Uyruklu)
TYT1000

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

ALTERNATİF ENERJİ KAYNAKLARI TABAN PUANLARI

 

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Enerji Tesisleri İşletmeciliği Taban Puanları Tablosu
Verilen Not
51star1star1star1star1star