EV İDARESİ


 

Ev İdaresi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Ev idaresi taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Ev idaresi Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Ev İdaresi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar hastane, kreş, otel, huzurevi gibi alanlarda hizmet veren özel ve kamu kuruluşlarda işletmecilikte önemli yeri olan kurum ve ev idareciliğiyle tüketicinin korunmasına ve eğitimine yönelik araştırma ve eğitim görevlerini yaparlar.
  • Ev İdaresi Önlisans Programı, bireyin kişisel yaşamında ve ev ortamında gerek kendisiyle gerek aile bireyleriyle gerekse sahip olduğu tüm kaynaklarla en etkili biçimde sağlık ve ekonomi ilkelerine uygun bir biçimde etkileşmesini sağlamak için gerekli olan güncel bilgi, yetenek ve becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda Ev İdaresi Önlisans Programı, hem evin hem de evin işlerini üstlenen kurumların yönetimi alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
  • Ev İdaresi Önlisans Programında 120 AKTS kredilik ders alıp, tüm dersleri başarı ile tamamlayan FF, YZ, DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler mezun olabilirler. Bu kredilerin altında eksik kredi ile mezun olunamaz.Ev İdaresi Önlisans Programında mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, “Açıköğretim Fakültesi Ev İdaresi Önlisans Programı Diploması” alırlar.

 

 

Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Açıköğretim Fakültesi/Ev İdaresi (Açıköğretim)TYT10001025189.7648355.87361

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ TABAN PUANLARI

 

ÇOCUK GELİŞİMİ TABAN PUANLARI

 

GİRİŞİMCİLİK TABAN PUANLARI

 

EV İDARESİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Ev İdaresi Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star