HİDROJEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ


 

Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Hidrojeoloji mühendisliği taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Hidrojeoloji mühendisliği Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Hidrojeoloji mühendisleri Devlet Su İşleri (DSİ), Maden Tetkik ve Arama (MTA), Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İller Bankası, Çevre Genel Müdürlüğü ve Belediyeler gibi kamu kurumlarında; sondaj ve su arıtma ile ilgili özel kuruluşlarda çalışabilmektedirler. Ayrıca jeoloji amaçlı işlerde, yol inşaatı, zemin etüdü gibi çalışmalarda görev alabilmektedirler.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca onaylanan eğitim kurumlarından eğitim alıp, eğitim sonunda “Eğitim Katılma Belgesi” ile Bakanlıkça açılan İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavında 70 ve üzeri puan alanlar İş Güvenliği Uzmanı Belgesi almaya hak kazanarak, İş Güvenliği Uzmanı olarak da çalışabilirler.
  • Hidrojeoloji anabilim dalı, yeraltısuyu kaynaklarının etkin kullanımı, aşırı tüketimden ve kirlenmeden korunması, yüzey-yeraltısuyu etkileşimleri, yeraltısuyu kirliliği, su kaynakları potansiyelinin değerlendirilmesi vb. alanlarda faaliyetler yürütmektedir.
  • Dört yıllık bir mühendislik programı olup, bölüm derslerine başlamadan önce isteğe bağlı olarak bir yıl yabancı dil hazırlık eğitimi alınabilmektedir. Temel mühendislik derslerinin yanı sıra genel jeoloji, mineraloji ve petrografi, maden yatakları, uygulamalı jeoloji ve ağırlıklı olarak hidrojeoloji alanlarına ait derslerin yer aldığı bu lisans programında mezuniyet için gerekli şartların sağlanması durumunda “Jeoloji (Hidrojeoloji) Mühendisi” diploması verilmektedir.

 

Program Adı
SAYISAL
Genel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanBaşarı SıralamasıEn Büyük Puan
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)/Mühendislik Fakültesi/Hidrojeoloji Mühendisliği4544248.35542
255,45598
253,26720
252,22550
Dolmadı
216.619
211.000
181.000
301.88076

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

YER BİLİMLERİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HİDROJEOLOJİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star