KOZMETİK TEKNOLOJİSİ


 

Kozmetik Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Kozmetik teknolojisi taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Kozmetik Teknolojsi Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Gelişen endüstriyel faaliyetler yetişmiş ara insan gücüne olan ihtiyacı da beraberinde getirmiştir. İş yerinde istihdam edilen insan gücü nitelik olarak değişmeye başlamıştır . Daha önce Kimya Teknikerliği alanında bulunan işlemler çeşitlilik göstererek kozmetik alanında yoğunlaşmaya başlamıştır.Bu bölümden mezun olanların iş bulma alanları oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Kamu ve özel sektörün kimyasal işlemlerle ilgili ürün üreten tüm işletmelerinde iş bulabilme şansları vardır. Ancak kozmetik, gıda ve ilaç sektörleri öne çıkan çalışma alanlarıdır. Kendi başlarına iş yeri açmaları da mümkündür ancak çok yüksek sermaye ye ihtiyaçları olacaktır.

Programın Amacı

  • Çalışacakları sektörde, AR-GE, kalite kontrol, üretim, satış ve pazarlama alanlarında görev alabilecek yetkinlikte, gerekli bilgi ve becerilere sahip kozmetik teknikerleri yetiştirmektir.
  • İki yıllık öğrenimleri süresince öğrenciler kozmetik üretimine yönelik yetiştirilmektedirler. Bu programdan mezun olanların iş bulma alanları oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Kamu ve özel sektörün kimyasal işlemlerle ilgili ürün üreten tüm işletmelerinde iş bulabilme şansları vardır. Ancak kozmetik, gıda ve ilaç sektörleri öne çıkan çalışma alanlarıdır. Kendi iş yerlerini açmaları da mümkündür. Ayrıca sektörde satış ve pazarlama alanında başarılı olma şansları da yüksektir.

 

Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ/Muğla Meslek Yüksekokulu/Kozmetik
Teknolojisi
TYT2021211.39622269.39767
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu/Kozmetik
Teknolojisi
TYT1516210.06622309.34458

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

KİMYA TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI

 

SAÇ BAKIMI TABAN PUANLARI

 

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ KOZMETİK TEKNOLOJİSİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Kozmetik Teknolojisi Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star