KÜLTÜR VE İLETİŞİM BİLİMLERİ


 

Kültür ve İletişim Bilimleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Kültür ve iletişim bilimleri taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Kültür ve İletişim Bilimleri Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Bölümün amacı –Türkiye ve Almanya’daki yüksek lisans programlarında alınacak eğitim dışında- Türk-Alman ve dolayısıyla uluslararası ölçekteki firmaların yönetiminde ve resmi kurumların üst makamlarında görev alabilecek mesleki yeterlilik kazandırmaktır. Almanya’da bulunan Türk firmaları ya da Türkiye’de bulunan Alman şirketleri ile her iki ülkenin bakanlıkları, dernekleri ve kültür enstitüleri de bu çerçeveye dahildir.

Programın Amacı

  • Bu bölümde okuyan öğrenciler, hem kültür hem de iletişim bilimleri alanında temel mesleki bilgileri edinme olanağı yakalarken, program kapsamında bu iki disiplin ortak konular ve yarıyıl ana konuları ekseninde birbiriyle ilişkili hale getirilir.
  • Bölümün temel bilimsel konsepti, öğrencilere -seçilen sorunsallar ve farklı teorik bakış açıları üzerinden- kültürel bağlamlar üzerinde düşünme ve iletişim kurabilme temel becerisi kazandırmak üzerine kuruludur. Programın odak noktasında, kültürel varlıkların birbirini karşılıklı olarak etkileyen değişim, dönüşüm ve etkileşim süreçleri ve çağdaş medya dünyasının -özellikle yeni medya alanındaki- yüksek dinamik karakteri yer alır. Bu iki taraflı dinamiğin bilimsel olarak hakkını verebilmek için kültür ve medya tarihi ile kültürel bilginin uzun vadeli aktarımı konularında  köklü bir eğitim verilmek zorundadır. Bu konsept, aynı zamanda bölümün içerdiği iki alanın neden birlikte sunulduğu sorusunun da cevabı niteliğindedir.
  • Bölümün amacı uluslararası ölçekteki firmaların yönetiminde ve resmi kurumların üst makamlarında görev alabilecek mesleki yeterlilik kazandırmaktır.

 

Program Adı
SÖZEL
Genel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanBaşarı SıralamasıEn Büyük Puan
TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Kültür ve
İletişim Bilimleri
3738369,96362
375,50331
365,31407
0
30.165
53.060
50.700
---
433.44082
TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)/Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi/Kültür ve
İletişim Bilimleri
31367.9161367.9161

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

TAŞINABİLİR KÜLTÜR VARLIKLARI TABAN PUANLARI

 

SANAT VE KÜLTÜR YÖNETİMİ TABAN PUANLARI

 

KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA VE ONARIM TABAN PUANLARI

 

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Kültür ve İletişim Bilimleri Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star