KURGU SES VE GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ


 

Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Kurgu ses ve görüntü yönetimi taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Kurgu ses ve görüntü yönetimi Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
 • Bu programdan lisans düzeyinde mezun olan öğrenci sinema ve televizyon alanlarında (reklam, tv dizileri, tv şovları, vs. de dahil olmak üzere) ve ayrıca akademik alanda mesleğini icra edebilecektir. Bölümün kamu kurumlarında çalışma alanı yok gibidir. Mezun olanlar özel sektörde faaliyet göstermektedir.

  Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi iş bulma imkanı, Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi iş olanakları
  hakkında bilgi, Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi mezunları ne iş yapar, Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi mezunları nerelerde çalışır, Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi mezunlarının çalışabileceği devlet kurumları, özel sektör…

 • Bu programdan lisans düzeyinde mezun olan öğrenci sinema ve televizyon alanlarında (reklam, tv dizileri, tv şovları, vs. de dahil olmak üzere) ve ayrıca akademik alanda mesleğini icra edebilecektir.

Programın Amacı

 • Kurgu, Ses ve Görüntü Ana sanat Dalı film endüstrisi için görüntü yönetmenleri, kurgu ve post- prodüksiyon elemanları yetiştirmek amacıyla öğrencileri görüntü yönetimi, ses, ışık, prodüksiyon ve post-prodüksiyon alanlarında hazırlayıp yeterli düzeye getirecek bir eğitim programı sağlamayı amaçlar.
 • Film (kurmaca/belgesel) projelerini nasıl planlayacaklarını, üreteceklerini, yazacaklarını ve nasıl yöneteceklerini bilme; profesyonel seviyede üretim becerilerine sahip olma ve video/televizyon, film ve ses teknolojilerini seçebilme ve kullanabilme.
 • Eğitim süresi boyunca yaratıcı film veya video üretimlerini tamamlayarak hikaye, kompozisyon, aydınlatma ve ses gibi estetik kavramlarla geliştirilmiş orijinal ve bireysel üretim çalışmalarında yer alabilme yeteneğini gösterebilme.
 • Önce yazılı sonra da görsel ve işitsel bir öykü oluşturma becerisi kazanabilme.
 • Görsel ve yazılı materyaller üzerinde bağımsız araştırmalar yürütebilme. Bir araştırma sorusu, problemi veya konusu için ne çeşit bir bilgi gerektiğine karar verebilme ve derin bilgi üretmek için bu bilgileri elde edebilme, değerlendirerek etkili bir şekilde kullanabilme. Çalışmalarını uygun yazılı bir formatta bir araştırma makalesi gibi sunabilme.
Program Adı
SÖZEL
Genel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanBaşarı SıralamasıEn Büyük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Güzel Sanatlar Fakültesi/Kurgu-Ses ve Görüntü
Yönetimi
3031331,44777
360,18503
379,28846
364,88447
101.170
90.276
53.800
34.254
355.07886
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Güzel Sanatlar Fakültesi/Kurgu-Ses ve Görüntü
Yönetimi (KKTC Uyruklu)
10---
352,72434
0
0
---
103.079
Dolmadı
---
0

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

TELEVİZYON HABERCİLİĞİ VE PROGRAMCILIĞI TABAN PUANLARI

 

FİLM TASARIMI BÖLÜMLERİ TABAN PUANLARI

 

SİNEMA TELEVİZYON TABAN PUANLARI

 

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Kurgu Ses ve Görüntü Yönetimi Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star