METALURJİ 2 YILLIK


 

Metalurji 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Metalurji 2 yıllık taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Metalurji 2 yıllık Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Metalurji Malzeme Teknikerleri; Kamu veya özel sektörde olmak üzere demir-çelik fabrikalarında, alüminyum, döküm ve kompozit üreten fabrikalarda, cam, seramik ve alaşım atölyelerinde, ışıl işlem yapılan atölyelerin laboratuvar ve test bölümlerinde çalışır.
  • “Metalurji Malzeme ” ön lisans programını başarı ile bitirenler, ÖSYM tarafından her yıl yapılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde Metal Öğretmenliği,Metalurji ve Malzeme Mühendisliği,Kimya Mühendisliği,Malzeme Bilimi ve Mühendisliği,Malzeme Mühendisliği “lisans programlarına ve kontenjan dahilinde dikey geçiş yapabilirler. Açıköğretim lisans proğramlarından İktisat- İşletme bölümüne de dikey geçiş yapabilirler. Ayrıca çalışılan birimde çalışma koşullarına göre yönetici kademesine geçiş
    yapılabilmektedir.
  • Metalurji Malzeme programında önlisans düzeyinde 2 yıl süreli eğitim verilmektedir. Eğitim süresince 1.Yıl :Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil, Matematik, Kimya, Genel Fen Bilimi, Teknik Resim, Teknolojinin Bilimsel İlkeleri, Döküm Teknolojisi, Bilgisayar, Malzeme Bilimi, 2.Yıl: Bilgisayar Uygulamaları, Kimyasal Metalurji, Üretim Yöntemleri, Çelikler, Demir-Çelik Üretim Metalurjisi, Uyg. Döküm Tek, Korozyon ve K. Korunma, Malzeme Bilimi, Plastik Malzemeler, Hasarsız Mal Muayenesi, Hasarlı Mal Muayenesi, Metallerin Isıl İşlemleri, Toplam Kalite, Karma Malzeme, Genel ve Teknik İletişim, Elektrik-Elektronik Bilgisi, Refrakterler ve End. Fırın dersleri verilir. Ayrıca kamu ve özel kesime ait fabrikalarda staj yapma zorunluluğu vardır.

 

 

Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR)/Aliağa Meslek Yüksekokulu/MetalurjiTYT3535226.07293294.87035
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ/Hereke Meslek Yüksekokulu/MetalurjiTYT2021224.75405348.29535
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ/Adapazarı Meslek
Yüksekokulu/Metalurji
TYT3031221.22786307.10976

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

METALURJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

MALZEME BİLİMİ TABAN PUANLARI

 

NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

METALURJİ BÖLÜMÜ SIKÇA SORULAN SORULAR

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Metalurji Önlisans Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star