POLİMER MÜHENDİSLİĞİ


 

Polimer mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Polimer mühendisliği taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Polimer mühendisliği Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Polimer malzemeler, yapılarından dolayı sahip oldukları üstün özellikler nedeniyle ileri mühendislik malzemelerinin üretiminde, plastik ve kauçuk sanayisinde, uzay ve havacılık sanayisinde, savunma ve silah sanayisinde, bina iç ve dış tesisatlarında, otomotiv sanayisinde, makine sanayisinde, tekstil sanayisinde, ambalaj sanayisinde, yapıştırıcı üretiminde, oyuncak ve hediyelik eşya üretiminde, kozmetik sanayisinde, tıpta ve eczacılıkta kısacası akla gelen hemen her sektörde yaygın kullanım alanına sahiptir.Polimer Mühendisi unvanını almaya hak kazan kişiler yurt içi ve yurt dışında sanayinin pek çok alanında hizmet veren firmaların üretim, AR-GE, kalite kontrol, hammadde kontrol, satış ve pazarlama departmanlarında çeşitli kademlerde iş bulma imkanına sahip olacaklardır. Bunun yanı sıra farklı özelliklere sahip polimer malzemelerin sentezi ve geliştirilmesi ile ilgili ülkemizdeki üniversitelerde ve dünyadaki diğer pek çok saygın üniversitede yürütülen akademik çalışmalarda da yer alabilirler.Lastik ve plastik üretim süreçlerini içeren her türlü işletmenin araştırma, geliştirme ve kalite kontrol birimlerinde görev yapabilir ve bu birimlerin sorumlu müdürlüğünü yürütebilirler. Lastik ve plastik madde işleyen imalathane ve fabrika kurabilirler. Her türlü mesleki danışmanlık ve temsilcilik yapabilir, ticari faaliyette bulunabilirler.
  • Plastik ve lastik sektöründe üretim Marmara Bölgesinde daha gelişmiş olduğundan bu bölge iş bulma açısından diğer bölgelerimizden daha avantajlıdır.
  • Bölüm mezunları gelecekte ihtiyaçlar doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında teknik hizmetler sınıfında çalışma imkanı bulabilirler.
  • Polimer malzemeler, sahip oldukları üstün özellikleri nedeniyle ileri mühendislik malzemelerinin üretiminde, plastik ve kauçuk sanayisinde, savunma ve silah sanayisinde, uzay ve havacılık sanayisinde, inşaat, otomotiv, makine ve tekstil sanayisinde, ambalaj ve yapıştırıcı üretiminde, kozmetik sektöründe, çevre arıtma tesislerinde, oyuncak ve hediyelik eşya üretiminde, tıpta ve eczacılıkta kısacası akla gelen hemen her sektörde yaygın kullanım alanına sahiptir. Türkiye gibi plastik ve kauçuk üretiminde ve işlenmesinde Avrupa’da ön sıralarda yer alan bir ülke için ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinde lisans düzeyinde eğitim verilmesi büyük önem taşımaktadır.

 

Program Adı
SAYISAL
Genel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanBaşarı SıralamasıEn Büyük Puan
YALOVA ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik Fakültesi/Polimer Mühendisliği205255.42456
Dolmadı
0
226,32358
Dolmadı
Dolmadı
Dolmadı
237.000
278.86658
BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Lif ve Polimer
Mühendisliği
5023249.26032
Dolmadı
239,63296
227,20297
Dolmadı
Dolmadı
240.000
235.000
308.123

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

LİF VE POLİMER MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

POLİMER TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI

 

NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

HİTİT ÜNİVERSİTESİ POLİMER MÜHENDİSLİĞİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Polimer mühendisliği Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star