ŞARAP ÜRETİM


 

Şarap Üretim Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Şarap üretim taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Şarap üretim Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Fermantasyon teknikerleri, alkol imal edilen fabrikalarda turşu ve zeytincilik (salamura) yapılan yerlerde çalışabilirler. Tekel Genel Müdürlüğüne bağlı şarap, bira ve diğer içki fabrikalarında çalışabilirler. Aynı alanda faaliyet gösteren özel kesime bağlı üretim yerlerinde de çalışabilecekleri gibi, kendi alanlarında da küçük işletmeler açıp çalışabilirler.
  • Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık Programında, uygulama ağırlıklı olarak yetiştirilen öğrencilerimize, modern bağ tesisi ve bakımı, fidan üretimi, şaraplık üzüm üretim teknikleri, budama ve terbiye, hastalık ve zararlılarla mücadele, hasat, şarap yapım teknikleri, olgunlaştırma ve şişeleme teknikleri, depolama ve pazarlama teknikleri öğretilmektedir. Tekniker ünvanı ile mezun olan öğrencilerimiz, bağ yetiştiriciliği işletmelerinde, şarap üretim işletmelerinde istihdam edilebileceklerdir. Programın öğrenci kontenjanı 30 kişidir.

Programın Amacı

  • Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık Programında, uygulama ağırlıklı olarak yetiştirilen öğrencilerimize, modern bağ tesisi ve bakımı, fidan üretimi, şaraplık üzüm üretim teknikleri, budama ve terbiye, hastalık ve zararlılarla mücadele, hasat, şarap yapım teknikleri, olgunlaştırma ve şişeleme teknikleri, depolama ve pazarlama teknikleri öğretilmektedir. Tekniker ünvanı ile mezun olan öğrenciler, bağ yetiştiriciliği işletmelerinde, şarap üretim işletmelerinde istihdam edilebileceklerdir.
Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ/Şarköy Meslek Yüksekokulu/Şarap Üretim
Teknolojisi
TYT2021207.3939324.36392

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

BAĞCILIK TABAN PUANLARI

 

GASRONOMİ TABAN PUANLARI

 

GEMİ AŞÇILIĞI TABAN PUANLARI

 

ŞARAP ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Şarap Üretim Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star