UKRAYNA DİLİ VE EDEBİYATI


 

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Ukrayna dili ve edebiyatı taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Ukrayna dili ve edebiyatı Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Bölümden mezunlar, başkent Ankara, Antalya olmak üzere pek çok büyük ve orta şehirde Ukrayna ana bilim dallarının açılışına temel atabileceklerdir. Devletin memurları olacak, ülkemizdeki temsilciliklerine atanacak, kendi işlerini kurarak yeni iş yerleri açacaklar, yeni nesil uzmanlar yetiştireceklerdir.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanlığı bünyesinde Türkiye’nin ilk Ukrayna Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı, 27 Mart 2018 tarihinde İÜ Edebiyat Fakültesi Kurul Odası’nda gerçekleştirilen törenle açıldı.

Törende açılış konuşmaları Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanı Lilia Hrynevych, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Hayati Develi tarafından yapıldı.

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu eğitim programı ile Ukrayna ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da gelişeceğini ifade ederek, “Yükseköğretimde ‘Dünyanın En İyi 500 Üniversitesi’ sıralamasına on bir yıldır giren Türkiye’nin en köklü üniversitesi İstanbul Üniversitesi’ni tebrik ediyor, böyle bir programın açılmasındaki emeklerinden dolayı yöneticilerine teşekkür ediyorum. Hangi alanda olursa olsun bütün çalışmalarımızın amacı çocuklarımıza kalkınmış, refah içinde güçlü bir Türkiye bırakmaktır. Bunu ancak eğitimle yapabileceğimize inanıyoruz. Bilgi çağında ülkelerin üstünlüğü geniş, dinamik ve nitelikli insan gücüdür. Milli Eğitim Bakanlığı olarak kaliteli eğitim, herkes için eğitim ve fırsat eşitliğini değişmez hedefimiz olarak belirliyoruz. Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sistemini hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Program Adı
DİL
Genel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanBaşarı SıralamasıEn Büyük Puan
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ/Edebiyat Fakültesi/Ukrayna Dili ve Edebiyatı2021326,61604
319,59309
0
---
29.372
46.403
---
---
378.4724

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TABAN PUANLARI

 

ODYOMETRİ TABAN PUANLARI

 

ANESTEZİ TABAN PUANLARI

 

UKRAYNA DİLİ VE EDEBİYATI

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Ukrayna Dili ve Edebiyatı Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star