YABAN HAYATI EKOLOJİSİ


 

Yaban Hayatı Ekolojisi Taban Puanları


Yaban hayatı ekolojisi taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Yaban hayatı ekolojisi Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Bu bölüm mezunları genellikle Orman ve su işleri bakanlığının doğa koruma ve milli parklar genel müdürlüğünün, orman genel müdürlüğünün merkez ve taşra birimlerinde, Çevre ve şehircilik bakanlığının tabiat varlıklarını koruma genel müdürlüğü, çevre yönetimi genel müdürlüğü, çevresel etki değerlendirilmesi, izin ve denetim genel müdürlüğünde, Kültür ve turizm bakanlığında ve yaban hayvanları ile ilgili konularda çalışmalarda bulunulan kamuya ait diğer birimlerde çalışabilirler. Ayrıca özel sektör tarafından devletten kiralanan özel avlakların yanı sıra, yine özel sektör tarafından işletilen yaban hayvanı üretme tesislerinde, av turizmi ile ilgilenen seyahat acentalarında, turizm şirketlerinde, hayvanat bahçelerinde, belediyelerin konuyla ilgili birimlerinde veya doğa koruma ile ilgili çalışmalarda bulunan sivil toplum kuruluşlarında da çalışabilirler.

Programın Amacı

  • Bölümün misyonu; sosyal, rekreasyonel, ekolojik ve ekonomik faktörleri dikkate alarak ve ileri teknolojiler kullanarak, yaban hayatının ve habitatlarının korunması ve etkili yönetimi için bir eğitim ve araştırma programı geliştirmektir.
  • Bölümün ana amacı yaban hayvanlarının ve onların habitatlarının sürdürülebilirliğinin sağlanması konusunda donanımlı bireyler yetiştirmektir. Dört yıllık bir eğitim programı sonunda, öğrenciler ülkemizdeki yaban hayvanlarının biyolojisi ve ekolojisi, onların habitat istekleri, hastalıkları, sulak alanlar, orman ekosistemleri, av amenajmanı, biyolojik çeşitlilik, iç sulardaki balıklar ve ekoturizm konularında kendisini iyi yetiştirmiş bireyler olarak mezun olacaklardır.
Program Adı
SAYISAL
Genel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanBaşarı SıralamasıEn Büyük Puan
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (TRABZON)/Orman Fakültesi/Yaban Hayatı Ekolojisi
ve Yönetimi
205231.86952250.69054
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi
155----------

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TABAN PUANLARI

 

ODYOMETRİ TABAN PUANLARI

 

ANESTEZİ TABAN PUANLARI

 

ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Yaban Hayatı Ekolojisi Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star