YAĞ ENDÜSTRİSİ


 

Yağ Endüstrisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Yağ endüstrisi taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Yağ endüstrisi Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Yağ Endüstrisi teknikerleri genellikle özel sektöre ait,Yağ üretimi yapan, fabrika ve imalathanelerde çalışırlar.Bir kısmı da Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına ve belediyelere bağlı kuruluşlarda görev almaktadırlar.Yağ endüstrisi eğitimi yeni olduğu için yağ teknikeri yağ üretimi yapan işletmelerde kolaylıkla iş bulabilir. İş olanağı zeytin ve ayçiçeği üretimi yapılan yerlerde daha fazladır.Mesleğin Geleceği

    Yağ, insanların vazgeçemeyeceği bir besin maddesi olduğu için bu alanda nitelikli elemanlara her zaman ihtiyaç duyulacaktır.

Programın Amacı

  • Artan dünya nüfusuna paralel olarak yağ endüstrisine duyulan ilgi ve ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak üzere yağ endüstrisi teknolojik olarak gelişmekte ve büyümektedir. Bu büyüme ile birlikte, teknolojik yeniliklere açık, yeterli bilgi ve beceri donanımına sahip kalifiye işgücüne olan ihtiyacı gidermek yağ endüstrisi programının misyonudur.
  • Yağ endüstrisi Programının vizyonu; yağ endüstrisi programı ile ilgili her alandaki paydaşlarımızla birlikte, eğitimin geliştirilmesi, çağın bilimsel, teknolojik, ekonomik ve çevreci gelişmelerine katkıda bulunabilen mesleki sorumluluklarının bilincinde nitelikli elemanlar yetiştirmektir.
Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE)/Arda Meslek Yüksekokulu/Yağ EndüstrisiTYT2021195.54592236.50205

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

ZEYTİNCİLİK TABAN PUANLARI

 

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI

 

KİMYA TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI

 

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YAĞ ENDÜSTRİSİ BÖLÜMÜ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Yağ endüstrisi Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star