YAPI RESSAMLIĞI


 

Yapı Ressamlığı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Yapı ressamlığı taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Yapı ressamlığı Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • İşletmelerin resim atölyelerinde, mühendislik ve mimarlık bürolarında, inşaat, makine, elektrik şirketlerinde ve kamu sektöründe geniş çalışma alanları vardır. Yoğun olarak çalıştıkları kurumlar Belediyeler, Karayolları, Devlet Su İşleri, Genel Müdürlüğü ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’dır.
  • Yapı Ressamlığı Programı, Mühendisler ve Mimarlar tarafından tasarlanmış olan inşaat ön projelerini, uygulama ve detay projelerini, inşaat teknolojisi ile ilgili edindiği teknik bilgileri de kullanarak, istenilen ölçülere göre güncel Bilgisayar Destekli Programlar ile çizebilen nitelikli meslek elemanı yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.
  • Programdan mezun olan öğrenciler AutoCad, ArchiCad, 3D Home, İdeCad, Sta4Cad, Photshop, Oska hakediş, 3DMax, Lumion ve Sketchup gibi birçok güncel ve fonksiyonel bigisayar destekli çizim programını öğrenerek sektörel anlamda tercih edilebilirliklerini fazlasıyla arttırabilmektedirler. Mezun öğrencilerimiz Belediyeler gibi resmi kurumlarda, özel mühendislik ve mimarlık bürolarında çalışabilmektedir. Ayrıca mezun konumda olan Yapı Ressamlığı Teknikerleri kariyer imkanlarını devam ettirmek isterlerse ÖSYM tarafından yapılan DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile Mimarlık Bölümlerine geçiş yapabilme imkanına sahiptirler.Programın en önemli özelliği Türkiye’de aktif olan tek Yapı Ressamlığı Programı olmasıdır. Yapı Ressamlığı Programını tercih edecek öğrencilerin görme keskinliğine, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, el ve gözü içgüdümle kullanabilme, zihinde canlandırma ve düzgün çizim yapabilme yeteneklerine sahip dikkatli ve titiz kimseler olmaları gerekir.

 

 

Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR)/Engelliler Entegre Yüksekokulu/Yapı RessamlığıTYT1112205.04218.48923
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu/Yapı RessamlığıTYT3031204.75885290.46655
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ/Alaplı Meslek Yüksekokulu/Yapı RessamlığıTYT4041194.76823280.34228

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

YAPI TESİSAT TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI

 

YAPI DENETİMİ TABAN PUANLARI

 

DOĞAL YAPI TAŞLARI TABAN PUANLARI

 

YAPI RESSAMLIĞI

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Yapı Ressamlığı Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star