YAPI YALITIM TEKNOLOJİSİ


 

Yapı Yalıtım Teknolojisi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Yapı yalıtım teknolojisi taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Yapı yalıtım teknolojisi Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • ▪ Yalıtım teknikerleri bina dışı yapılarda (baraj, tünel vb.) çalışabilecekleri gibi her türlü yapıda su, ısı, ses ve yangın yalıtımında da çalışabilirler.▪ Özellikle son zamanlarda ses ve yangın yalıtımı uygulamalarında yapıların korunması, ekonomik ömrünün uzatılması, yaşam konforunun artırılması, kullanım rahatlığı, tasarruf vb. nedenlerle artış olduğu görülmektedir.▪ Yalıtım uygulamaları, inşaat sektörünün gelişmesine ve büyümesine paralel olarak çeşitlenmekte ve yaygınlaşmaktadır. Yapı yalıtımcılığı mesleğinde ihtiyaç duyulan işgücü, inşaat sektörü içinde yakın mesleklerden sağlanmaktadır. Kısacası meslekte iyi eğitim görmüş, nitelikli elemanlara ihtiyaç olduğu gözlenmektedir.

Programın Amacı

  • Konusuyla ilgili kavram ve ilkeleri özümsemiş, yalıtım sektörünün ihtiyaç duyduğu yeni sistemleri oluşturabilmek için gerekli olan projelerin tasarımı, uygun detayların çözümüyle ilgili standartlara ve yönetmeliklere uygun şekilde imalatların yaptırılmasını sağlayacak yeteneklere sahip, her türlü imalatların tekniğe uygun bir şekilde yapılmasını sağlayan ve kontrolünü yapabilecek birikimi olan, kamu sektöründe ve özel sektörde görev alabilecek nitelikli teknik elemanlar yetiştirmektir.
  • Yapı Yalıtım Teknolojisi programından mezun olan öğrenciler kazandıkları yeterlikler doğrultusunda yalıtım sektörde mal/hizmet üreten yalıtım firmalarında, mimari bürolarda, şantiyede uygulama yapan işletmelerde, yalıtım malzemesi üreten veya satan işletmelerde ilgili kurum ve kuruluşlarında istihdam edilirler.
Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Yapı Yalıtım
Teknolojisi
TYT2021191.74615248.80371
KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ/Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu/Yapı Yalıtım
Teknolojisi (KKTC Uyruklu)
TYT1000

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

MİMARLIK TABAN PUANLARI

 

YAP DENETİMİ TABAN PUANLARI

 

YAPI TESİSAT TEKNOLOJİSİ TABAN PUANLARI

 

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ YAPI YALITIM TEKNOLOJİSİ

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Yapı yalıtım teknolojisi Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star