YENİ MEDYA VE GAZETECİLİK


Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Yeni Medya ve gazetecilik taban puanları

 

Aşağıdaki tabloda Yeni Medya ve gazetecilik Taban puanları nı bulabilirsiniz.

 

 

Mezunların Kariyer Olanakları
  • Bu bölümden mezun olan öğrenciler hem medya ve iletişim alanının kuramsal birikimine hem de yeni teknolojilere hâkim olarak toplumsal ve teknolojik değişimlerin farkında dijital dünyanın gelişen dinamiklerini bilen ve analiz edebilen iletişimciler olarak mezun olacaklardır. Bu bölümden mezun olan öğrenciler; medya sektörünün başta gazete, radyo, televizyon, internet gazeteciliği olmak üzere tüm alanlarında kamu ve özel sektörde kurumsal iletişim birimlerinde, gazeteci, sosyal medya uzmanı, dijital ajans yöneticisi, mobil pazarlamacı, e-devlet hizmetleri uzmanı, mobil ve elektronik öğrenme süreçlerinde içerik sağlayıcısı ve dijital stratejist olarak çalışabileceklerdir.
  • Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü mezunları, gazete, radyo, televizyon, internet gazeteciliği gibi medya sektörünün tüm alanlarında, kamu ve özel sektörde kurumsal iletişim birimlerinde sosyal medya uzmanı olarak görev yapabilmektedir. Reklam ve halkla ilişkiler birim ve ajanslarında sosyal medya yöneticisi olarak istihdam edilebilmektedir.

Programın Amacı

  • Çağımıza damgasını vuran bilişim teknolojileri içerisinde gelişen internet insanlık için yeni bir dönemin başlangıcı oldu. İnternetle birlikte iletişim ve medya alanında çok farklı yapısal ve işlevsel dönüşüm süreçleri başladı. Yazılı basın, görsel işitsel medya gibi ayrımlar ortadan kalkarak bütünleşik ve girift bir medya yapılanması ortaya çıktı. Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü, medya ve iletişim alanındaki bu yeni duruma uygun şekilde kalifiye eleman yetiştirmeyi hedeflemektedir.
  • Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümünde öğrenciler, ilk iki yıl programdaki bütün dersleri zorunlu olarak almaktadır. Ders programı, fakültenin diğer bölümleriyle paralellik göstermektedir. Üçüncü sınıftan itibaren alan uygulamalı eğitim ağırlık kazanmaktadır. Üçüncü ve dördüncü sınıfta öğrenciler, ağırlıklı olarak seçmeli derslere yöneltilmektedir. Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencilerine, kendi bölümleri dışında fakültenin diğer bölümlerinden de ilgi alanları, yetenekleri ve istekleri doğrultusunda ders seçme imkânı sunulmaktadır.
Program AdıPuan TürüGenel Kont.Genel Yerl.En Küçük PuanEn Büyük Puan
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM)/Açıköğretim Fakültesi/Yeni Medya ve Gazetecilik
(Açıköğretim)
TYT1000236168.87509335.2108

 

BU SAYFALARI DA İNCELEYİN

YENİ MEDYA TABAN PUANLARI

 

MEDYA BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI

 

MEDYA VE İLETİŞİM ÖNLİSANS TABAN PUANLARI

 

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ YENİ MEDYA VE GAZETECİLİK

Değerlendirme
Değerlendirme Tarihi
Taban Puan Tabloları
Yeni Medya ve Gazetecilik Taban Puanları
Verilen Not
51star1star1star1star1star